Kárpitos képzés

Duális szakmai képzés esetén:
Szakma megnevezése: Kárpitos
Szakmai elmélet és gyakorlat aránya: 30-70%

- 8. osztály eredményes elvégzése,
- orvosi alkalmasság

Mióta világ a világ, az emberek arra vágytak, hogy kényelmesen ülhessenek, aludhassanak. A lakás dísze is legyen a bútorzat, amely az ő kényelmét is szolgálja. Szerencsére éltek és élnek olyan emberek, akik segíteni tudtak, tudnak ennek megoldásában. Ők a kárpitosok!

Mi mindent tud egy kárpitos?
- hagyományos, klasszikus módon kárpitozni,
- modern kárpitozást véhgezni,
- új termékeket létrehozni,
- régi bútorokat felújítani.

Iskolánkban hosszú évek óta képeznek kárpitosokat. A tanulók szívesen járnak intézményünkbe, hiszen minden feltétel adott ahhoz, hogy elsajátítsák e szakma fortélyait. A legmodernebb gépekkel jól felszerelt tanműhely áll a tanulók rendelkezésére, ezen túlmenően egyéni gyakorlóhelyeken is elsajátíthatják a gyakorlati ismereteket tanulóink. Az elméleti és gyakorlati képzés színvonalát mi sem bizonyítja jobban, mint a Szakma Kiváló Tanulója versenyeken elért eredmények, ahol a diákjaink mindig az élmezőnyben végeznek.
A kárpitos képzés során a tanulók elsajátítják:
- az új és stilbútorok kárpitozását, felújítását,
- az autójkárpitozás fortélyait,
- a speciális igényeket kielégítő termékek (pl: kozmetikai- és szépészeti berendezések, orvosi- és kórházi berendezések) kárpitozását,
- sporteszközök kárpitozását,
- lakáskárpitozást, függönyök készítését,