Asztalos kézés

Szakmai elmélet és gyakorlat aránya: 30-70%

- 8. osztály eredményes befejezése,
- orvosi alkalmasság

Az asztalos fő feladatköre a faipari termékek készítése, szerelése, karbantartása, javítása és felújítása. Ezen belül:
- mobil bútorok, különböző rendeltetésű- és szerkezetű szekrények, polcok, rögzített és nagyobbítható lapú asztalok, íróasztalok, ülő- és fekvőbútorok,
- külső-és belső nyílászárók, különböző szerkezetű és anyagú tokok, ajtólapok, ablakok és más árnyékoló szerkezetek,
- beépített bútorok, fal és mennyezetburkolatok, lépcsők.
Az asztalos szakma elsajátításához szükség van a jó tanulmányi eredményre, jó kézügyességre, jó rajzolvasási készségre.
A gyakorlati oktatás iskolánkban jól felszerelt tanműhelyben történik, ahol a tanulók elsajátíthatják a szakma alapjait. Ezen túlmenően a tanulók választhatnak külső csoportos és egyéni gyakorlati képzőhelyek közül is.