Győri Műszaki Szakképzési Centrum

Tisztelt Érdeklődő!
Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

Mint az a híradásokból is ismeretes a kormány határozott szakképzési rendszerünk megújításáról. Ennek a reformnak fontos állomása volt 2015. július 1. Ettől a naptól kezdve a 120/ 2015. Korm. rendelet értelmében országszerte mintegy 300 szakképző iskola került a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ fenntartásából a Nemzetgazdasági Minisztérium fenntartásába. A szakképző iskolák szakképzési centrumokba integrálódtak, ami országos viszonylatban 44 szakképzési centrum létrejöttét jelenti. A megyénkben működő szakképző intézmények közül 23 érintett az átalakulásban. A tanulólétszám, szakmaszerkezet, munkaerőpiaci és földrajzi szempontok mérlegelése eredményeképpen Győr-Moson-Sopron megyében 3 szakképzési centrum állt fel 2015. július 1-jén:

• a Győri Műszaki Szakképzési Centrum
  • a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum
  • és a Soproni Szakképzési Centrum.

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum fő feladata a szakképzett munkaerő biztosítása a térség fejlődése szempontjából kulcsfontosságú műszaki, valamint a sport és a rendészeti ágazatokhoz tartozó területeken. A centrum tagjai a következő győri és mosonmagyaróvári szakképző iskolák:

• Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Gábor László Építőipari Szakközépiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Szabóky Adolf Szakiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Hild József Építőipari Szakgimnáziuma,
  • Győri Műszaki SZC Hunyadi Mátyás Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma,
  • Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma,
  • Győri Műszaki SZC Pattantyús-Ábrahám Géza Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája.

Az átalakítás célja a szakképzés hatékonyságának növelése, az iskolákban folyó nevelő-oktató munka zavartalanságának biztosítása, így az iskolák dolgozóit és tanulóit semmilyen hátrány nem érheti.

A centrumokhoz tartozó iskolák munkáját a főigazgató fogja össze, munkáját a szakmai főigazgató-helyettes segíti. A gazdasági, munkaügyi területet a gazdasági főigazgató-helyettes irányítja.

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum vezetősége, és elérhetőségeik:

Főigazgató:
Gede Eszter
gedeeszter##kukac##gmail.com

Telefon: 06-96/519-516/132

Szakmai főigazgató-helyettes:
Hartyándiné Frey Aranka
frey.aranka##kukac##gymszc.hu

Telefon: 06-96/519-516/132

Gazdasági főigazgató-helyettes:
Stangl Krisztina
stangl.krisztina##kukac##gymszc.hu

Telefon: 06-96/519-516/133

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum székhelye, és postacíme: 9024 Győr, Nádor tér 4. (I. emelet)

Bármilyen az iskoláinkkal kapcsolatos kérdésben forduljanak hozzánk bizalommal!

Győr, 2016. szeptember 1.

A jövőbeli sikeres együttműködés reményében üdvözlettel:

Gede Eszter
főigazgató