Győri Műszaki Szakképzési Centrum

Tisztelt Érdeklődő!
Tisztelt Szülők! Kedves Tanulók!

Mint az a híradásokból is ismeretes a kormány határozott szakképzési rendszerünk megújításáról. Ennek a reformnak fontos állomása volt 2015. július 1. Ettől a naptól kezdve a 120/ 2015. Korm. rendelet értelmében országszerte mintegy 300 szakképző iskola került a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ fenntartásából a Nemzetgazdasági Minisztérium fenntartásába. A szakképző iskolák szakképzési centrumokba integrálódtak, ami országos viszonylatban 44 szakképzési centrum létrejöttét jelenti. A megyénkben működő szakképző intézmények közül 23 érintett az átalakulásban. A tanulólétszám, szakmaszerkezet, munkaerőpiaci és földrajzi szempontok mérlegelése eredményeképpen Győr-Moson-Sopron megyében 3 szakképzési centrum állt fel 2015. július 1-jén:

• a Győri Műszaki Szakképzési Centrum
  • a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum
  • és a Soproni Szakképzési Centrum.

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum fő feladata a szakképzett munkaerő biztosítása a térség fejlődése szempontjából kulcsfontosságú műszaki, valamint a sport és a rendészeti ágazatokhoz tartozó területeken. A centrum tagjai a következő győri és mosonmagyaróvári szakképző iskolák:

• Győri Műszaki SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakközépiskolája és Szakiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Gábor László Építőipari Szakképző Iskolája,
  • Győri Műszaki SZC Speciális Szakiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Hild József Építőipari Szakközépiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Hunyadi Mátyás Szakközépiskolája és Szakiskolája,
  • Győri Műszaki SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskolája és Kollégiuma,
  • Győri Műszaki SZC Lukács Sándor Mechatronikai és Gépészeti Szakképző Iskolája és Kollégiuma,
  • Győri Műszaki SZC Pattantyús-Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskolája.

Az átalakítás célja a szakképzés hatékonyságának növelése, az iskolákban folyó nevelő-oktató munka zavartalanságának biztosítása, így az iskolák dolgozóit és tanulóit semmilyen hátrány nem érheti.

A centrumokhoz tartozó iskolák munkáját a főigazgató fogja össze, munkáját a szakmai főigazgató-helyettes segíti. A gazdasági, munkaügyi területet a gazdasági főigazgató-helyettes irányítja.

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum vezetősége, és elérhetőségeik:

Főigazgató:
Gede Eszter
gedeeszter##kukac##gmail.com
Szakmai főigazgató-helyettes:
Hartyándiné Frey Aranka
freyary##kukac##hotmail.com
Gazdasági főigazgató-helyettes:
Stangl Krisztina
gazdasagi.gymszc##kukac##gmail.com

A Győri Műszaki Szakképzési Centrum székhelye, és postacíme: 9024 Győr, Nádor tér 4. (volt Győri TISZK Pályaorientációs Központ)

A 2015. július 12-től augusztus 30-ig terjedő időszakban - személyes ügyintézést igénylő esetekben - a szerdánként 9-12 óráig tartó félfogadáson várjuk Önöket.

Bármilyen az iskoláinkkal kapcsolatos kérdésben forduljanak hozzánk bizalommal!

Győr, 2015. július 7.
A jövőbeli sikeres együttműködés reményében üdvözlettel:

Gede Eszter
főigazgató

Képviseli: Gede Eszter főigazgató
Cím: 9024 Győr, Nádor tér 4. II. emelet
Telefon: 06-96/822-087, Mobil: +36-30/2757477
E-mail: gedeeszter##kukac##gmail.com

Köszöntő

Árvai Zsolt igazgatóKedves Látogató!

Örülök, hogy iskolánk weblapját felkereste. Remélem, hogy hasznos tudnivalókat talál iskolánk képzési rendjéről, oktatott szakmáinkról, az iskola mindennapi életéről. Ha az olvasottakon kívül bármilyen kérdése van, vagy információra van szüksége, szívesen állunk rendelkezésére telefonon, vagy személyesen is.

Árvai Zsolt