Beiskolázási tájékoztató a 2023/2024-es tanévre - Tájékoztatás a 8. évfolyamos diákoknak

Hol szeretnél tanulni?

• Ahol a munkaerőpiac által igényelt szakmákat tanulhatsz, biztos munkaerőpiaci elhelyezkedéssel, nagyon jó fizetéssel?
  • Ahol gyakorlatban is használható tudást szerezhetsz?
  • Ahol az építő- és faipar hazai és nemzetközi hírű cégeivel, termékeikkel, képviselőivel ismerkedhetsz meg rendszeresen szervezett bemutatókon, gyárlátogatásokon?
  • Ahol támogatják a tehetséged, felébresztik a versenyszellemed, a kreativitásod?
  • Ahol segítenek, támogatnak, ha nehézségeid vannak?
  • Ahol jó hangulatú iskolai programok várnak rád (kirándulások, szakmai bemutatók, versenyek, vetélkedők)?
  • Ahol lehetőséged nyílik más országok kultúrájának, természeti kincseinek megismerésére?

Akkor a GÁBOR LÁSZLÓ-ban a helyed! OM kód: 203037/013

Iskolánkról

Iskolánk a régió egyik meghatározó építő- és faipari szakmai képzést folytató középfokú intézménye. Jól felszerelt tantermek, XXI. századi tanműhely, modern informatikai eszközök biztosítják a tudás megszerzéséhez, a szakma elsajátításához szükséges feltételeket. Az intézmény együttműködik közel 100 duális képzési partnerrel a kkv szektorban.

Képzési rendszerünk

A 9-10. évfolyamon ágazati alapozó képzés - ÖSZTÖNDÍJ.

10. évfolyam végén ágazati alapvizsga, majd szakmaválasztás.

11-12-13. évfolyamon duális szakmai képzés. Szakképzési munkaszerződés.

A 12. évfolyam végén előrehozott közismereti érettségi vizsga (magyar nyelv- és irodalom, matematika, történelem).

A 13. évfolyam végén idegen nyelvi érettségi és technikusi vizsga. A TECHNIKUSI VIZSGA EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGINEK SZÁMÍT.

Pályakezdési juttatás.

Képzési idő: 5 év Választható idegen nyelv: angol/német

Szakképző iskola

A 9. évfolyamon ágazati alapképzés - ÖSZTÖNDÍJ.

A 9. év végén sikeres ágazati alapvizsga után szakmaválasztás.

A 10-11. évfolyamon duális szakmai képzés.

Szakképzési munkaszerződés.

Pályakezdési támogatás.

Képzési idő: 3 év Választható idegen nyelv: angol/német

KÉPZÉSEINKRŐL a tájékoztatók

1. Ide kattintva az összes szakma tájékozatója letölthető pdf formátumban!

2. Ide kattintva a tájékoztató szórólapunkat olvashatjátok el!

3. Ide kattintva a felvételi tájékoztató letölthető pdf formátumban!

Pályaválasztási kisfilm

• "Ezt mondták rólunk" - tanuóink, volt tanulóink, szülők, duális partnerek, oktatóink véleménye az iskoláról az itt folyó szakmai munkáról

• Pelentai Norbert faipari szakirányú oktatásért feleős igazgatóhelyettes

• Mikolasek Tibor építőipari vállalkozás ügyvezető

• Horváth Gergő volt festő, mázoló, tapétázó tanítványunk

• Németh Szabolcs volt festő, mázoló, tapétázó tanítványunk, építőipari vállalkozó

• Berkes Gábor EuroSkills 1., WorldSkills 8. helyezett volt asztalos tanítványunk, asztalos vállalkozó

• Kacsala Richárd burkoló tanítványunk

• Papp Flórián érettségi vizsgára felkészítő képzésben részt vevő volt asztalos tanítványunk

• Lovász Levente volt ács tanítványunk

• Sárvári Anita volt kárpitos felnőttoktatásban résztvevő tanulónk, jelenleg asztalos felnőttoktatásban tanul

• Ragán Józsefné szülői válemény iskolánkról

• Lampert Zsolt duális képzőhely ács-tetőfedő-bádogos szakmában

• Forró Máté ács-tetőfedő-bádogos oktató, EuroSkills, WorldSkills felkészítő

• Csorba Gergő volt kőműves és hidegburkoló tanítványunkból oktató

• Novák Péter volt kárpitos tanítványunk, kárpitos vállalkozó

A következő linkeken kattintva pedig elolvasható az adott szakma leírása

TECHNIKUM

SZAKKÉPZŐ ISKOLA

Köszöntő

Árvai Zsolt igazgatóKedves Látogató!

Örülök, hogy iskolánk weblapját felkereste. Remélem, hogy hasznos tudnivalókat talál iskolánk képzési rendjéről, oktatott szakmáinkról, az iskola mindennapi életéről. Ha az olvasottakon kívül bármilyen kérdése van, vagy információra van szüksége, szívesen állunk rendelkezésére telefonon, vagy személyesen is.

Árvai Zsolt

Kréta E-ügyintézés