Szakmai képzés általános feltételei

Iskolánk a XVIII. Faipari és XVI. Építőipari ágazatba tartozó alapszakképesítések közé tartozó szakmákban képez tanulókat.

Iskolarendszeren belüli, nappali tagozatú szakmai képzés általános feltételei:

• Az általános iskola 8. évfolyamának befejezése,
  • egészségügyi/pályaalkalmasság,
  • megfelelő számú felvett tanuló a csoport vagy osztály indításához
  • A képzési idő minden szakmánk esetében 3 év. A képzés során közismereti, szakmai elméleti és szakmai gyakorlati oktatásban részesülnek a diákok.

Iskolarendszeren belüli, esti tagozatú szakmai képzés általános feltételei:

• nincs, vagy csak egy középfokú iskolarendszeren belül (kivéve azonos szakmacsoportba tartozó szakmák esetén) szakmai végzettség,
  • 16. életév betöltése,
  • egészségügyi/pályaalkalmasság,
  • megfelelő számú jelentkező,
  • a középiskola 10. évfolyamának teljesítése, a közismereti tartalom igazolása
  • képzési idő 2 év, kivéve a szakmaráépülés és az intenzív képzések esetén, ebben az esetben 1 év.

Érettségi vizsga lehetősége a Szakképző iskolában (szakközépiskolában):

• A szakmai képzés befejezése után lehetőség van 2 év érettségi vizsgára felkészítő évfolyam elvégzése után az érettségi vizsga letételére is.
  • A érettségi vizsga szakmai tantárgyat a megszerzett OKJ szakmai végzettséggel lehet kiváltani.

A következő oldalakon az egyes szakmák bemutatását találják.