OKJ rendszerű szakmai képzés

Iskolánk faipari és építőipari területen 11 szakmában képez tanulókat.

Iskolarendszeren belüli, nappali tagozatú OKJ rendszerű szakmai képzés általános feltételei:

• Az általános iskola 8. évfolyamának befejezése,

• egészségügyi alkalmasság,

• megfelelő számú felvett tanuló a csoport vagy osztály indításához

• A képzési idő minden szakmánk esetében 3 év. A képzés során közismereti, szakmai elméleti és szakmai gyakorlati oktatásban részesülnek a diákok.

Szakképzési HÍD program általános feltételei:

Iskolánban lehetőség nyílik azon tanulók beiskolázására, akik az általános iskola 8. évfolyamát nem tudták befejezni, esetükben 2 éves Famegmunkáló részszakképesítésre felkészítő tanfolyamot indítunk, ahol a második év végén tanúsítványt kapnak az általános iskolai követelmények teljesítéséről, valamint szakmai vizsgát tesznek.

• azok jelentkezhetnek akik elmúltak 15 évesek,

• 6., vagy 7. év követelményét teljesítették az általános iskolában, de nincs 8. befejezett osztályuk,

• egészségügyileg alkalmasak.

Iskolarendszeren belüli, esti tagozatú OKJ rendszerű szakmai képzés általános feltételei:

• nincs, vagy csak egy középfokú iskolarendszeren belül (kivéve azonos szakmacsoportba tartozó szakmák esetén) szakmai végzettség,

• 16. életév betöltése,

• egészségügyi alkalmasság,

• megfelelő számú jelentkező,

• a középiskola 10. évfolyamának teljesítése, a közismereti tartalom igazolása

• képzési idő 2 év, kivéve a szakmaráépülés és az intenzív képzések esetén, ebben az esetben 1 év.

Érettségi vizsga lehetősége a szakközépiskolában:

A szakmai képzés befejezése után lehetőség van 2 év érettségi vizsgára felkészítő évgolyam elvégzése után az érettségi vizsga letételére is. A érettségi vizsga szakmai tantárgyat a megszerzett OKJ szakmai végzettséggel lehet kiváltani.

A következő oldalakon az egyes szakmák bemutatását találják.