Tetőfedő képzés

Duális képzés esetén, szakmarápülésként (kifutó rendszerben):

Szakma megnevezése: Tetőfedő
Szakmai elmélet és gyakorlat aránya: 40-60%

- ács szakmai végzettség megszerzése,
- csak megfelelő számú jelentkező esetén indítható

Duális képzés esetén (2017. szeptember 1-je után):
OKJ szakma száma: 35 582 18
Szakma megnevezése: Tetőfedő
Képzési idő: 3 év
Szakmai elmélet és gyakorlat aránya: 30-70%

A tetőfedő szakma jelentősége sokrétű:
az épületek tetővel történő lezárásával megvédhetjük épületeinket az időjárás hatásaitól,
manapság egyre gyakrabban alakítanak ki a tetőtérben élettereket, tehát az ott élő, dolgozó emberek védelme, komfortérzete is fontos,
a tető alakja lényeges formaképző elem az épület egészét tekintve,
meghatározóan befolyásolja az építmény, de akár egy építészeti együttes megjelenését, hangulatát.

Egyszóval igaz a mondás, a tető az épület koronája!

Iskolánk eltelt közel 20 éve alatt a tetőfedő tanulók szép szakmai sikereket értek el az országos, sőt nemzetközi szakmai tanulmányi versenyeken is. Közülük sokan városunk és a megye elismert vállalkozói lettek, akik szaktudásukra alapozva biztosították saját és családjuk megélhetését.

Intézményünk gyakorlati képzést nem folytat, a tetőfedő tanulók a gyakorlati ismereteket külső csoportos és egyéni képzőhelyeken sajátíthatják el.